بازارهای عید در اتریش
۸ اردیبهشت ۱۳۹۷
تور مالزی
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

شهر کاشان با آمدن بهار و با باز شدن غنچه های گل محمدی رنگ و بوی خاصی به خود می گیرد. با شروع زمان چیدن گل محمدی و گلاب گیری، هر ساله مسافران زیادی به این منطقه سفر می کنند تا از این مناظر لذت ببرند و از نزدیک به تماشای مراسم گلاب گیری بنشینند. زمان برگزاری این مراسم از اواسط اردیبهشت ماه تا اواسط خرداد ماه هر سال است.

اگرچه نام گلاب کاشان با شهر قمصر عجین شده اما در شهرهای دیگری چون نیاسر، برزک و روستاهای ون، سده، وداقان و… هم این مراسم برگزار می شود.

شهر قمصر در جنوب کاشان در فاصله ۳۰ کیلومتری واقع شده است. این شهر با مردمان مهمان دوست و خونگرمش پر از باغ گل هایی است که شرایط تماشای گلاب گیری برای مسافران را دارند. قمصر علاوه بر شهرتش در گلاب گیری، دارای طبیعت بسیار زیبایی در دل کویر است که چشم ها را خیره می کند. همچنین این شهر زیبا ییلاق بسیار خوش آب و هوایی است. امام زاده پیر داوود که بنای آن به دوران آل بویه می رسد در این منطقه وجود دارد.

شهر نیاسر که به کهن باغ شهر ایران شهرت دارد در ۳۰ کیلومتری غرب کاشان واقع شده که علاوه بر مراسم گلاب گیری دارای آثار دیدنی از جمله آبشار نیاسر، بنای چهار طاقی و آتشکده می باشد.

راه رسیدن به کاشان و شهرهای اطراف آن از طریق اتوبان تهران به اصفهان به نام خلیج فارس است. با توجه به اتوبان خوبی که در این منطقه احداث شده است، دسترسی به کاشان از شمال و جنوب کشور آسان بوده و می توان به سادگی در مراسم گلاب گیری کاشان شرکت کرد.

 

آژانس ستاره طلایی سوزان، سال هاست که تور کاشان را برگزار می کند، این آژانس تور های متنوعی را در نظر گرفته است. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که علاقه زیاد سفر به کاشان را در سر دارید، گردشگری در کاشان را باستاره طلایی سوزان تجربه کنید.