کیفیت و نرخ رزرو هتل و بلیط
۱۳ اسفند ۱۳۹۶
وقت سفارت فرانسه
۱۳ اسفند ۱۳۹۶

زندگی در اتریش

در نظر داشته باشید که اتریش به عنوان مهد نقاشی یا موسیقی خوانده می شود. پیشنهاد میگردد هنگام ورود به این کشور، از درس های نقاشی یا موسیقی شروع کنید، شروع به گرفتن عکس ها کنید و فقط سرگرمی های خود را در الویت قرار دهید

جمهوری فدرال اتریش کشوری مدرن و پیشرفته با مناظر طبیعی زیبا و فرهنگی غنی در اروپای غربی است. کشور اتریش از جنوب با کشور ایتالیا و اسلوونی و در شمال با المان و جمهوری چک همسایه است. همسایگان شرقی و غربی آن به ترتیب اسلوواکی, مجارستان, سوئیس و لیختن اشتاین هستند.

رودخانه های پر آب و جنگل های زیبا در تابستان و کوهای زیبای پوشیده از برف در زمستان مناظر طبیعی بسیار زیبایی را در اتریش به وجود آورده است و جاذبه های طبیعی این کشور از دلایلی است که سالانه هزاران نفر را برای گردشگری راهی این کشور می کند. پایتخت آن شهر وین ترکیبی از سنت و مدرنیته است. معماری زیبای این شهر در کنار زندگی مدرن آن, وین را به عنوان بهترین شهر جهان به مقصد بسیاری از افراد از سراسر جهان برای تفریح و زندگی مبدل کرده است. همین مسائل سبب شده سالانه عده زیادی قصد مهاجرت به اتریش داشته باشند.

زبان رسمی مردم کشور اتریش زبان آلمانی است و واحد پول این کشور یورو می باشد. کشور اتریش در سال ۱۹۹۵ به اتحادیه اروپا و سپس به کشورهای عضو شنگن پیوست. جمعیت آن در حدود ۸,۵۰۰,۰۰۰ (هشت میلیون و پانصد هزار) نفر است که بیش از ۸۰ درصد آنها مسیحی هستند. شهرهای مهم دیگر این کشور بعد از شهر وین, گراتس, اینسبروک, زالتسبورگ, کلاگن‌فورت و … است.

وین ، پایتخت اتریش باز هم برای ششمین بار به عنوان بهترین شهر جهان انتخاب شد. برای آنکه یک شهر بتواند به این عنوان دست پیدا کند معیار های متفاوتی در نظر گرفته شده اند که از جمله آنها سطح رفاه اجتماعی , امنیت اجتماعی , اوضاع سیاسی و اقتصادی , سیستم آموزش و پرورش , سیستم های حمل و نقل درون شهری و برون شهری و ….را می توان نام برد. شهر زوریخ سوئیس , اکلند نیوزیلند , مونیخ آلمان و ونکوور کانادا در رتبه ها دوم تا پنجم این فهرست بهترین شهرهای دنیا قرار گرفته اند.

سیستم بهداشت و درمان در کشور اتریش در نوع خود بهترین است. افراد استخدام شده و افراد دارای شغل آزاد از بیمه های اجباری برخوردارند. خانواده این افراد شامل همسر و فرزندان فرد بیمه شده میتوانند از بیمه مشترک بدون پرداخت هیچ هزینه ای برخوردار شوند. زیرساخت های حمل و نقل مدرن و تولید انرژی در این کشور در جهان بی نظیر است.

به طور کلی هزینه زندگی مجموعه از هزینه های مسکن, خوراک و پوشاک, حمل و نقل, بیمه و … می باشد. میزان هزینه زندگی همواره بسته به سطح زندگی افراد و بهره مندی از امکانات متفاوت است.

به طور خلاصه ریز هزینه زندگی در اتریش به صورت زیر می باشد:

هزینه اجاره مسکن بسته به نوع خوابگاه , سوئیت یا آپارتمان بودن محل اقامت در اتریش ۲۰۰ یورو تا ۱۰۰۰ یورو

هزینه خوراک و پوشاک در اتریش ۱۵۰ یورو تا ۳۰۰ یورو

هزینه حمل و نقل در اتریش ۵۰ یورو

حق بیمه برای نفر اصلی در اتریش ۵۰ یورو که تمام افراد تحت تکفل می توانند از این بیمه استفاده نمایند

هزینه اینترنت و اشتراک برق گاز و تلفن در اتریش ۶۰ یورو تا ۳۰۰ یورو