زندگی در اتریش
۱۳ اسفند ۱۳۹۶
وقت سفارت هلند
۱۳ اسفند ۱۳۹۶

مسافرت کردن به تعدادی از کشورها مستلزم داشتن ویزای آن کشورها می باشد در حقیقت ویزا مجوزی است که به مسافران اجازه ورود به کشور مربوطه را می دهد.

کشور فرانسه یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن می باشد که در اینصورت جهت ورود به این کشورها نیازمند ویزای شنگن می باشید . این نکته رو هم مدنظر داشته باشید که جهت دریافت ویزای فرانسه باید درصدد اخذ وقت سفارت فرانسه باشید که این امر نیز مستلزم تکمیل کردن فرم تقاضای ویزای فرانسه هست جهت اخذ وقت سفارت فرانسه، ورود زیر ۱۰ روز، با کارشناسان ماو با شماره های ۸۸۵۵۸۸۱۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای فرانسه

ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزای فرانسه که به زبان انگلیسی تکمیل و توسط متقاضی امضا شده است.

ارائه اصل گذرنامه ای که دارای حداقل ۶ ماه اعتباربعد از تاریخ درخواست ویزای فرانسه باشد همچنین درنظر بگیرید که پاسپورت مورد نظر می بایست دارای حداقل ۲ صفحه خالی جهت برچسب زدن مهر ویزا باشد همچنین می بایست در صورت داشتن ویزاهای شنگن قبلی نیز کپی تمامی صفحات پاسپورت که  دارای مهر شنگن می باشد را نیز ارسال کنید

ارائه دو قطعه عکس رنگی ۴*۳ با پیش زمینه سفید و بصورت تمام رخ

ارائه کپی از تمامی صفحات شناسنامه متقاضی

ارائه آخرین مدارک شغلی متقاضی که این مدارک بسته به وضعیت شغلی متقاضیان می بایست به یکی از صورتهای زیر باشد: برای کارمندان بخش دولتی ترجمه ی مدارک حکم کارگزینی، برای بخش خصوصی شامل گواهی اشتغال به کار، برای دانشجویان شامل کارت دانشجویی بین المللی و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها کارت مربوط به اعضای هیئت علمی ، مشاغل ازاد نیز می بایست ترجمه ی جواز کسب و کارت بازرگانی خودشان را ارائه دهند.

ارائه پرینت گردش حساب بانکی سه ماهه آخر

ارائه سند ملکی، اجاره نامه یا هر نوع سندی که نشاندهنده  مالکیت شخص متقاضی باشد و ارائه تمکن مالی شخص  متقاضی به همراه ترجمه مدارک

ارائه دعوتنامه رسمی در صورت وجود

ارائه واچرهتل یا رزرو هتل در مدت زمان اقامت متقاضی در فرانسه

ارائه بیمه نامه مسافرتی با حداقل پوشش ۳۰ هزار یورو برای مدت زمانیکه متقاضی در فرانسه اقامت دارد.

ارائه بلیط هواپیمایی رفت و برگشت به فرانسه

پرداخت هزینه ۶۰ یورویی جهت اخذ ویزای کوتاه مدت برای افراد بالای ۱۲ سال و جهت ویزای بلند مدت اقامتی ۹۹ یورو و پرداخت ۳۵ یورو برای افراد بین ۶-۱۲ سال الزامی می باشد

توجه داشته باشید که حضور متقاضیان در روز مصاحبه در سفارت الزامی می باشد البته کودکان زیر ۱۲ سال از این امر مستثنی خواهند بود.

نکاتی که می بایست در اخذ ویزای فرانسه بخاطر داشته باشید:

فرم های درخواست ویزای فرانسه به ۲ صورت فرم های مربوط به ویزای کوتاه مدت که دارای مدت زمان اقامت کمتر از ۹۰ روز بوده و برای مدت زمان شش ماهه  می باشد  و فرم های ویزای اقامتی با مدت زمان بیشتر از سه ماه می باشد.

در روز مصاحبه هزینه مربوط به تشکیل پرونده می بایست بصورت یورو و نقدی پرداخت شود .

وجه پرداخت شده در سفارت به هیچ وجه قابل استرداد نمی باشد.